Blog

Periodontologia

Czym zajmuje się periodontologia?

Tajemniczo brzmiąca periodontologia jest działem stomatologii, zajmującym się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób przyzębia i tkanek, otaczających ząb. Jej celem jest zapobieganie utracie zębów na skutek chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej.

Wizyta u stomatologa

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa.

Pierwsza wizyta u dentysty powinna wiązać się z pozytywnymi doświadczeniami. Żeby to osiągnąć, dziecko należy dobrze przygotować. Z gabinetem dentystycznym wypada zapoznać się jak najwcześniej. Pierwsza wizyta nie może wiązać się z bólem ani żadnymi nieprzyjemnymi doświadczeniami, dlatego dość popularne są wizyty zapoznawcze, podczas których nasza pociecha zaznajamia się z dentystą, gabinetem i urządzeniami wykorzystywanymi […]

Czym są korony zębowe

Czym są korony zębowe?

Korony zębowe są materiałem stomatologicznym służącym do rekonstrukcji zębów. Stosuje się je w przypadkach, kiedy zęby zostały zniszczone w wyniku próchnicy, po leczeniu kanałowym, przy złamaniach, znacznych przebarwieniach czy podczas rekonstrukcji zgryzu. W takich wypadkach najlepiej udać się do profesjonalnej kliniki stomatologicznej, gdzie lekarz oceni stan zębów i w razie czego założy koronę.

leczenie kanałowe

Czym zajmuje się chirurg stomatolog

Większość z pacjentów odwiedzających gabinety dentystyczne nie jest świadoma faktu, że istnieją różnice pomiędzy stomatologiem, a chirurgiem stomatologicznym. Powszechnie wiadomo, że obszarem działań dentysty są zęby. Do stomatologa udajemy się w chwili, kiedy odczuwamy ból zęba lub też pragniemy skontrolować stan uzębienia.

usunięcie zęba

Ekstrakcja zębów w praktyce

Ekstrakcja oznacza usunięcie zęba, czyli zabieg chirurgiczny, który wykonuje się w gabinecie stomatologicznym. Człowiek boryka się z bólem zębów od zamierzchłych czasów. Początkowo jedynym sposobem było usunięcie zepsutego zęba. Jeszcze kilka wieków temu zajmowali się tym cyrulicy bądź kowale. Postęp jaki poczyniła medycyna spowodował, że większość zębów można uratować, jednakże w niektórych przypadkach ekstrakcja jest […]

Implanty stomatologiczne

Jak zakładane są implanty stomatologiczne

Współczesna stomatologia ułatwia posiadanie zdrowych i zadbanych zębów. To ważne, ponieważ piękny uśmiech pomaga pozbyć się kompleksów i podwyższyć poziom samooceny. Szczególnie problematyczne są braki w uzębieniu, które w obecnych czasach można w prosty sposób uzupełnić. W tym celu wszczepia się implanty zębowe, które charakteryzują się dużą wytrzymałością, co znaczenie przekłada się na ich trwałość.