Stomatolog w Opolu – oferta

Stomatolog w Opolu – oferta

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną. Oferujemy nowoczesne zabiegi z wielu dziedzin stomatologii, w tym wybielanie zębów, leczenie zachowawcze próchnicy, wstawianie implantów stomatologicznych, koron i mostów oraz usuwanie zębów. Jeśli zmiany wywołane próchnicą będą bardzo zaawansowane, zaproponujemy Państwu leczenie kanałowe. Wielu osobom na samą myśl przechodzi po plecach dreszcz, jednak zupełnie niepotrzebnie. W naszej klinice z pewnością zapomną Państwo o lęku związanym z endodoncją. Leczenie jest wykonywane pod znieczuleniem, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesne. Zapewniamy również pełną skuteczność, często wystarczy jedna wizyta w gabinecie, żeby pożegnać się z bólem i cieszyć się zdrowymi zębami. Oferujemy usługi wykwalifikowanych dentystów w zakresie leczenia kanałowego oraz całościowego. Tutaj można zapoznać się ze wszystkimi szczegółami.

Leczenie kanałowe w Opolu

Stomatologia Ogólna (Zachowawcza)- Leczenie zębów

Próchnica to najbardziej powszechna choroba zębów, która może doprowadzić do bardzo poważnych i nieodwracalnych zmian, co najczęściej kończy się utratą zęba. Dlatego powinniśmy regularnie odwiedzać stomatologa i leczyć próchnicę we wczesnym stadium rozwoju. Stomatologia zachowawcza obejmuje bezbolesne zabiegi wypełniania ubytków wywołanych próchnicą, co pozwala uniknąć bardziej skomplikowanego leczenia kanałowego. Rodentia oferuje Państwu profesjonalne leczenie próchnicy w Opolu. Używamy najnowocześniejszego sprzętu i materiałów, dzięki czemu zapewniamy najwyższą skuteczność. Podczas zabiegów pacjenci będą czuć się komfortowo i zapomną o stresie na fotelu dentystycznym.

Leczenie Endodontyczne (Leczenie Kanałowe)

Leczenie endodontyczne (kanałowe) 

dotyczy zaawansowanych uszkodzeń zębów, kiedy zmiany są poważne i nieodwracalne. Głównie jest to efektem postępującej próchnicy. Endodoncja to zazwyczaj jedyna szansa na uratowanie zęba, który w innym wypadku byłby usunięty.

Na samą myśl o leczeniu kanałowym wielu osobom po plecach przechodzi dreszcz. W naszym gabinecie z pewnością zapomną Państwo o lęku związanym z endodoncją. Leczenie jest wykonywane w znieczuleniu, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesne. Zapewniamy również pełną skuteczność, często wystarczy jedna wizyta w gabinecie, żeby pożegnać się z uciążliwym bólem zęba. Oferujemy usługi wykwalifikowanych lekarzy dentystów w zakresie leczenia kanałowego.

W dużym skrócie leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z wnętrza zęba, zdezynfekowaniu i wypełnieniu kanałów korzeniowych oraz odbudowy zęba.

lend

Lek. Stom. Marta Kozłowska

Lek. Stom. Błażej Marcjan

Lek. Dent. Magdalena Lamm

Fotolia z papryczką

Praktyka Dentystyczna Hudała, Kozłowska 

45-049 Opole ul. Dwernickiego 6/1

 tel. 77 44 11 000

 tel. 509 117 877

 tel. 600 332 850

 NAJCZĘSTSZA LICZBA KANAŁÓW W ZĘBACH STAŁYCH

ZĘBY GÓRNE  
   Siekacze (jedynki i dwójki) 1 kanał
   Kły (trójki) 1 kanał
   Pierwsze przedtrzonowce (czwórki) 2 kanały
   Drugie przedtrzonowce (piątki) 1 lub 2 kanały
   Trzonowce (szóstki, siódemki, ósemki) 3 lub 4 kanały
 
ZĘBY DOLNE
   Siekacze (jedynki i dwójki) 1 lub 2 kanały
   Kły (trójki) 1 kanał
   Przedtrzonowce (czwórki i piątki) 1 lub 2 kanały
   Trzonowce (szóstki, siódemki, ósemki) 3 lub 4 kanały

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem

Mikroskop stomatologiczny pozwala lekarzowi dostrzec to, czego nie widać gołym okiem, czyli np. odnaleźć „ukryty” lub zarośnięty kanał zębowy, a następnie udrożnić go. Pozwala na odnalezienie mikro perforacji, by później uszczelnić je. Mikroskop niezbędny jest również do usunięcia złamanego narzędzia z kanału zęba.

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem

Lek. Dent. Magdalena Lamm

Praktyka Dentystyczna Hudała, Kozłowska 

45-049 Opole ul. Dwernickiego 6/1

 tel. 77 44 11 000

Higienizacja (Usuwanie Kamienia Nazębnego)

„Zdrowy ząb, to czysty ząb”

Profesjonalna higienizacja jamy ustnej polega na oczyszczeniu zębów z kamienia nazębnego oraz wszelkich osadów.

ETAPY HIGIENIZACJI

Skaling– jest to zabieg polegający na mechanicznym oczyszczeniu powierzchni zębów z kamienia nazębnego nad- i poddziąsłowego przy pomocy skalera ultradźwiękowego lub ręcznych narzędzi.

Piaskowanie– Jest to proces polegający na usunięciu osadu nazębnego oraz wszelkich przebarwień z zębów powstałych po herbacie, kawie, papierosach oraz wskutek niedokładnego czyszczenia zębów. Podczas piaskowania drobne ziarenka piasku stomatologicznego wraz z wodą są rozpylane pod ciśnieniem oczyszczając w ten sposób powierzchnie zębów. Zabieg jest bezbolesny, pozostawia po sobie uczucie czystości i gładkości.

Polerowanie– jest to bezbolesny i przyjemny zabieg, który polega na wygładzeniu powierzchni zębów po profesjonalnym oczyszczeniu. Używa się do tego celu szczoteczek, gumeczek oraz pasty polerującej. 

Fluoryzacja– czyli pokrycie zębów preparatem z fluorem. To zabieg wzmacniający szkliwo zęba oraz zmniejszający nadwrażliwość zębów.

Pamiętajmy, że kamień nazębny to skupisko niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. Pacjent nie jest w stanie sam usunąć twardej płytki bakteryjnej przy pomocy szczoteczki do zębów. W takim wypadku konieczna jest wizyta u higienistki stomatologicznej.  

 

Protetyka (Protezy Zębowe)

Protetyka to dział stomatologii, który zajmuje się odtwarzaniem braków zębowych oraz estetycznej odbudowie zębów. Ta szybko rozwijająca się dziedzina oferuje bardzo estetyczne i wygodne rozwiązania. Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne, które mogą być stałe (nie dające się wyjąć z ust) lub ruchome (dające się wyjąć z ust) oraz prace kombinowane (czyli protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą np. zasuw, zatrzasków).

PROTEZY STAŁE

To uzupełnienia, które zostają zamontowane w ustach na stałe przy pomocy specjalnych cementów lub są przykręcane do implantów.

Do stałych uzupełnień protetycznych należą: korony i mosty protetyczne, wkłady koronowo-korzeniowe, licówki, implanty dentystyczne.

 PROTEZY RUCHOME

To uzupełnienia wprowadzane do jamy ustnej i wyjmowane z niej przez pacjenta. W przypadku rozległych braków w uzębieniu, gdzie ilość, rozmieszczenie, kondycja i ustawienie zębów uniemożliwia wykonanie stałych uzupełnień protetycznych, a z różnych przyczyn nie można wykorzystać implantów zębowych, stosuje się protezy ruchome.

Do protez ruchomych zalicza się: protezy szkieletowe, protezy częściowe i całkowite akrylowe, protezy overdenture, protezy kombinowane.

 

Leczenie Dzieci

Pierwsza wizyta u dentysty nie musi być przykrym wydarzeniem dla najmłodszych. Proponujemy Państwu szereg zabiegów przeznaczonych specjalnie dla dzieci, w tym wizyty adaptacyjne, podczas których pociechy będą mogły oswoić się z nową sytuacją. Dzięki temu regularne odwiedzanie stomatologa stanie się czymś zwyczajnym i przyjemnym, a nie smutną koniecznością.

Oferujemy Państwu wypełnianie zębów mlecznych („plombowanie”), lakowanie oraz usuwanie. 

Leczenie Dzieci

Wybielanie Zębów

Efekty wybielania zębów w naszym gabinecie.

Wybielanie Zębów

Wybielanie Zębów

Wybielanie Zębów

Wybielanie Zębów

Wybielanie Zębów

Wybielanie Zębów

Wybielanie Zębów

Wybielanie Zębów

W naszym gabinecie wybielamy zęby przy pomocy lampy wybielającej Beyond. Zabieg wykonuje się w ciągu jednej wizyty, a efekt wybielenia jest widoczny od razu. 

Akcelerator Beyond®

Akcelerator Beyond® to profesjonalne, gabinetowe urządzenie do wybielania zębów dający znakomite rezultaty wybielania w czasie krótszym niż inne metody wybielania. Całkowity czas wybielania to 45 minut. Podczas filtracji intensywnego niebieskiego świata emitowanego z mocą 150W, światło specjalnie zaprojektowanej żarówki halogenowej przechodzi przez soczewki optyczne i 12 000 światłowodów, dzięki czemu akcelerator Beyond® jest w stanie wyeliminować szkodliwe promienie ultrafioletowe(UV) oraz wysoką temperaturę, dostarczając wiązkę światła o długości fali 480-520 nanometrów. Ta długość fali jest optymalna przy wybielaniu metodami z użyciem światła, co zostało potwierdzone naukowo.

 Wybielanie Zębów

Periodontologia (Leczenie Chorób Przyzębia - Paradontozy)

Ta dziedzina stomatologii dotyczy chorób przyzębia, które powodują uszkodzenia dziąseł i kości, co prowadzi do wypadania zębów. Jeśli pojawiają się takie objawy jak np. krwawienie z dziąseł czy ruchomość zębów, należy bezwzględnie udać się do stomatologa. W klinice Rodentia oferujemy Państwu kompleksowe usługi w zakresie periodontologii, w tym zabiegi higieniczne – usuwanie kamienia, piaskowanie, a także zabiegi w zakresie chirurgii stomatologicznej – odtwarzanie uszkodzonych tkanek. Niezwykle istotne są również wizyty kontrolne u specjalisty i monitorowanie wszelkich zmian. Zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych stomatologów w Opolu.

Periodontologia

Chirurgia Stomatologiczna

U nas mogą Państwo skorzystać z zabiegów w zakresie chirurgii stomatologicznej. Leczenie najczęściej polega na usunięciu ogniska chorobowego, np. poprzez ekstrakcję zęba. Często wykonywanym zabiegiem jest także usuwanie zębów zatrzymanych, w tym ósemek. Ponadto zabiegi chirurgiczne wiążą się z innymi dziedzinami stomatologii, obejmują m.in. odbudowę tkanek, właściwe przygotowanie do wstawienia implantów czy wykonania protezy. Proponujemy Państwu usługi doświadczonego chirurga stomatologa w Opolu. Zapewniamy wysoką jakość leczenia.

Chirurgia Stomatologiczna

PRF - autogenna membrana

MEMBRANA PRF

PRF czyli Platelet Rich Fibryn to fibryna bogatopłytkowa, którą otrzymuje się z koncentratu płytek krwi pacjenta. Istniej możliwość przygotowania z takiego koncentratu membrany fibrynowej stymulującej wzrost i gojenie tkanek. PRF jest frakcją krwi bogatą w leukocyty, tzw naczyniowy czynnik wzrostu, białka stymulujące procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych, transformującego czynnika wzrostu i całek „masy” bioaktywnych enzymów przyspieszających procesy gojenia.

Tworzenie membran wymaga pobrania krwi pacjenta, odbywa się to w gabinecie stomatologicznym bezpośrednio przed zabiegiem. W wyniku procedury pobrania i odwirowania w wirówce krwi Pacjenta otrzymywana jest autogenna membrana.

Po co to wszystko?

Zalety PRF (naturalnej błony):

-przyśpiesza gojenie ran po zabiegach chirurgicznych (usunięcie zęba, ekstrakcja zęba mądrości, po zabiegach implantacji)

-minimalizuje stany zapalne i zmniejsza dolegliwości bólowe

-jest to naturalny biomateriał powstały z krwi Pacjenta

-większa skuteczność w gojeniu tkanek miękkich i twardych

-bogata w fibrynę Membrana PRF wspomaga angiogenezę i stymuluje wzrost tkanek

– indukuje proces gojenia, zwłaszcza w czasie pierwszych krytycznych 7 dni. Tworzenie membran w gabinecie z własnej krwi pacjenta posiada właściwości hemostatyczne.

Akceleracja procesów gojenia jest spowodowana przez: efektywne tworzenie nowych naczyń, zamknięcie rany, szybki remodeling tkanki łącznej, redukcja procesów infekcyjnych

Wskazania:

Podniesienie dna zatoki.

Przeszczepy tkanek miękkich i kości

Zabiegi periodontologiczne

Regeneracja zębodołów poekstrakcyjnych

Wspomaganie gojenia ran – profilaktyka zapalenia zębodołu ( tzw suchego zębodołu )

Usuwanie zębów mądrości (usuwanie ósemek)

autogenna membranaautogenna membrana

 

autogenna membranaautogenna membrana

 

Lek. Med. I Lek. Stom. Piotr Hudała

Praktyka Dentystyczna Hudała, Kozłowska 

45-049 Opole ul. Dwernickiego 6/1

 tel. 77 44 11 000

 tel. 509 117 877

 tel. 600 332 850

Implantologia i zabiegi regeneracji tkanki kostnej

Jeśli ząb jest już tak zniszczony, że leczenie kanałowe nam nie pomoże, wtedy niestety najczęściej konieczne jest jego usunięcie. Nie trzeba się jednak tym martwić, bo są sposoby na to aby odzyskać piękny uśmiech. Najlepiej sprawdzają się implanty stomatologiczne, czyli tytanowe śrubki, które umieszcza się w kości w miejscu gdzie brakuje zęba. Jest to rozwiązanie stałe, a do tego bardzo wygodne i praktyczne. Korony mocowane na implantach najbardziej przypominają naturalne uzębienie. Wstawienie implantu jest całkowicie bezpieczne, również dla pozostałych zębów, w które nie trzeba ingerować.

iImplantologia

Lek. Med. I Lek. Stom. Piotr Hudała

Praktyka Dentystyczna Hudała, Kozłowska 

45-049 Opole ul. Dwernickiego 6/1

 tel. 77 44 11 000

 tel. 509 117 877

 tel. 600 332 850

Chirurgia Szczękowo-Twarzowa

Oferujemy Państwu usługi w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej w Opolu. Jest to obszerna dziedzina z pogranicza stomatologii i medycyny ogólnej, o wiele szersza niż chirurgia stomatologiczna. W jej zakres wchodzą różnego typu schorzenia jamy ustnej oraz twarzowej części czaszki, w tym m.in. uszkodzenia, złamania lub zwichnięcia, np. zwichnięcie żuchwy, a także nowotwory. Jeśli poszukują Państwo zaufanego chirurga szczękowo-twarzowego w Opolu, zachęcamy do zapisania się na wizytę w klinice Rodentia. Nasi specjaliści posiadają wysokie kompetencje, które pozwalają oferować bardzo szeroki zakres usług.