PRF — autogenna membrana

W Rodentia oferujemy nowoczesne metody leczenia i dbamy o komfort nawet najbardziej wrażliwych pacjentów. PRF, czyli fibryna bogatopłytkowa uzyskiwana jest z koncentratu płytek krwi pacjenta. Z tej metody korzystamy najczęściej w trakcie i po zabiegach, które oferuje chirurgia stomatologiczna:

  • ekstrakcja (usuwanie zębów stałych, głównie gdy usuwana jest ósemka)— gdy dochodzi do uszkodzenia tkanek oraz chorób przyzębia,
  • implanty dentystyczne — gdy planowana jest proteza, korona, mostek,

Często z powyższymi zabiegami wiąże się deficyt tkanek twardych i miękkich oraz zniszczenie kości. Przygotowana przez dentystę specjalistę membrana fibrynowa stymuluje wzrost i przyśpiesza gojenie ran. Dzięki temu, że jest bogata w leukocyty wpływa dobroczynnie na tworzenie nowych naczyń krwionośnych i całek “masy” bioaktywnych enzymów.

PRF polecamy osobom, które chcą zredukować do minimum ból towarzyszący zabiegom chirurgii stomatologicznej i uniknąć męczących stanów zapalnych. Zamknięcie rany, remodeling tkanki łącznej i powstawanie nowych naczyń to proces, ograniczający ryzyko wystąpienia powikłań i infekcji.

Wśród szczególnych wskazań do PRF znajduje się podniesienie dna zatoki, zabiegi periodontologiczne czy regeneracja zębodołów poekstrakcyjnych.

Platelet Rich Fibryn wykonuje dentysta w gabinecie Rodentia w Opolu przed zabiegiem. Aby skorzystać z tej oferty lub dowiedzieć się więcej na jej temat, zachęcamy do kontaktu z nami i umówienia wizyty.