Implanty stomatologiczne: Opole | zalety implantów dentystycznych

Implanty stomatologiczne sposobem na piękny uśmiech!

Uśmiech to jeden z naszych największych atutów, który znacznie ułatwia nam zawieranie kontaktów, zarówno tych służbowych, jak i czysto towarzyskich. To właśnie on sprawia, że łatwiej nam przełamać lody oraz nawiązać rozmowę. Dlatego też dążymy do tego, aby mieć jak najładniejszy uśmiech. Co jednak możemy zrobić w sytuacji jeśli z jakiegoś powodu utraciliśmy któryś z zębów? W takim wypadku jednym z możliwych rozwiązań jest wszczepienie implantów stomatologicznych.

Zalety implantów dentystycznych

Czy rzeczywiście warto zdecydować się na tego typu zabieg? Dzisiejsza implantologia pozwala na precyzyjne zrekonstruowanie brakującego uzębienia. Jest to możliwe bez konieczności piłowania lub innego sposobu ingerencji w zęby znajdujące się w sąsiedztwie implantu, co zdecydowanie poprawia trwałość naszego uzębienia.

Bardzo dużą zaletą implantów stomatologicznych jest fakt, że zapobiegają resorpcji, czyli zaniku kości, jaka występuje w sytuacji utraty zęba. W przeciwieństwie do innych sposobów uzupełnienia uzębienia, wszczepione implanty dentystyczne zrastają się z kością, co skutecznie hamuje proces resorpcji. Implanty są także doskonałym rozwiązaniem dla osób, które straciły zęby kilka lat wcześniej, jednak przed wszczepieniem należy sprawdzić stan kości i, w razie potrzeby, przeprowadzić rekonstrukcję kości.

Implanty do doskonały wybór dla osób, które chcą zachować estetykę twarzy oraz piękno naturalnego uśmiechu. Nie musisz martwić się tym, że implanty będą się odróżniać od Twoich naturalnych zębów. Dzisiejsza technika pozwala na to, aby wygląd implantów dentystycznych był w pełni dopasowany do kształtu oraz koloru pozostałej części naszego uzębienia.

Masz problemy z jedzeniem oraz mówieniem w momentach, kiedy nosisz protezę? Krępujesz się śmiać w towarzystwie w obawie, że proteza może Ci wypaść? Masz dość ciągłego stosowania klejów do protez? Implanty rozwiążą ten problem! Decydując się na ten rodzaj uzupełnienia uzębienia, możemy bez przeszkód rozmawiać i śmiać się bez obawy, że nasze implanty zmienią swoje położenie.

Wiele osób krytykuje implanty stomatologiczne, twierdząc, że jest to rozwiązanie bardzo kosztowne. Pamiętajmy jednak, że zabieg wszczepienia implantów wykonywany jest raz na kilka-kilkanaście lat, a nieraz na całe życie, dlatego też ta inwestycja bardzo szybko nam się zwróci.