Nie tylko leczenie kanałowe i wybielanie zębów – Opole

Rodentia to miejsce, w którym nasz dentysta obejmie Państwa kompleksową opieką stomatologiczną. Zakres usług jest znacznie szerszy niż leczenie zachowawcze, leczenie kanałowe czy wybielanie zębów. Dzięki temu – w jednym miejscu – mogą Państwo skorzystać z zabiegów przywracających uzębieniu zdrowie i atrakcyjny wygląd.

Leczenie stomatologiczne – zakres usług

Przeprowadzamy zabiegi z wielu dziedzin stomatologii, korzystając zarówno ze sprawdzonych metod, jak i nowoczesnych technik. Oferujemy leczenie zachowawcze próchnicy, wstawianie implantów stomatologicznych, usuwanie zębów. Posiadamy duże doświadczenie w zakresie leczenia protetycznego, wykonując takie uzupełnienia jak: korony, mosty, czy protezy – także protezy na implantach. Jeśli zmiany wywołane próchnicą będą bardzo zaawansowane, zaproponujemy Państwu leczenie kanałowe.

Stomatologia ogólna (zachowawcza)

Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwalają na wczesną interwencję i profesjonalne leczenie próchnicy. Dzięki systematycznym przeglądam możesz uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak ekstrakcja zęba.

Endodoncja – leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dotyczy zaawansowanych uszkodzeń zębów, kiedy zmiany są poważne i nieodwracalne. Głównie jest to efektem postępującej próchnicy. Endodoncja to zazwyczaj jedyna szansa na uratowanie zęba, który – nieleczony – musiałby zostać poddany ekstrakcji.

Higienizacja (usuwanie kamienia nazębnego)

Zdrowy ząb, to czysty ząb

Profesjonalna higienizacja jamy ustnej polega na oczyszczeniu zębów z kamienia nazębnego oraz wszelkich osadów.

 

jjjupage

ETAPY HIGIENIZACJI

Skaling– jest to zabieg polegający na mechanicznym oczyszczeniu powierzchni zębów z kamienia nazębnego nad- i poddziąsłowego przy pomocy skalera ultradźwiękowego lub ręcznych narzędzi.

Piaskowanie– Jest to proces polegający na usunięciu osadu nazębnego oraz wszelkich przebarwień z zębów powstałych po herbacie, kawie, papierosach oraz wskutek niedokładnego czyszczenia zębów. Podczas piaskowania drobne ziarenka piasku stomatologicznego wraz z wodą są rozpylane pod ciśnieniem oczyszczając w ten sposób powierzchnie zębów. Zabieg jest bezbolesny, pozostawia po sobie uczucie czystości i gładkości.

Polerowanie– jest to bezbolesny i przyjemny zabieg, który polega na wygładzeniu powierzchni zębów po profesjonalnym oczyszczeniu. Używa się do tego celu szczoteczek, gumeczek oraz pasty polerującej. 

Fluoryzacja– czyli pokrycie zębów preparatem z fluorem. To zabieg wzmacniający szkliwo zęba oraz zmniejszający nadwrażliwość zębów.

Pamiętajmy, że kamień nazębny to skupisko niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. Pacjent nie jest w stanie sam usunąć twardej płytki bakteryjnej przy pomocy szczoteczki do zębów. W takim wypadku konieczna jest wizyta u higienistki stomatologicznej.  

ab

 

Protetyka (protezy zębowe)

Oferujemy protezy ruchome i stałe, takie jak implanty, korona czy most. Oferujemy estetyczne rozwiązania, które podnoszą komfort życia i pewność siebie.

Protetyka to dział stomatologii, który zajmuje się odtwarzaniem braków zębowych oraz estetycznej odbudowie zębów. Ta szybko rozwijająca się dziedzina oferuje bardzo estetyczne i wygodne rozwiązania. Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne, które mogą być stałe (nie dające się wyjąć z ust) lub ruchome (dające się wyjąć z ust) oraz prace kombinowane (czyli protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą np. zasuw, zatrzasków).

PROTEZY STAŁE

To uzupełnienia, które zostają zamontowane w ustach na stałe przy pomocy specjalnych cementów lub są przykręcane do implantów.

Do stałych uzupełnień protetycznych należą: korony i mosty protetyczne, wkłady koronowo-korzeniowe, licówki, implanty dentystyczne.

 PROTEZY RUCHOME

To uzupełnienia wprowadzane do jamy ustnej i wyjmowane z niej przez pacjenta. W przypadku rozległych braków w uzębieniu, gdzie ilość, rozmieszczenie, kondycja i ustawienie zębów uniemożliwia wykonanie stałych uzupełnień protetycznych, a z różnych przyczyn nie można wykorzystać implantów zębowych, stosuje się protezy ruchome.

Do protez ruchomych zalicza się: protezy szkieletowe, protezy częściowe i całkowite akrylowe, protezy overdenture, protezy kombinowane.

 

Leczenie stomatologiczne dzieci

Oferujemy Państwu leczenie stomatologiczne dzieci, w tym wypełnianie zębów mlecznych („plombowanie”), lakowanie oraz usuwanie zębów.

Pierwsza wizyta u dentysty nie musi być przykrym wydarzeniem dla najmłodszych. Proponujemy Państwu szereg zabiegów przeznaczonych specjalnie dla dzieci, w tym wizyty adaptacyjne, podczas których pociechy będą mogły oswoić się z nową sytuacją. Dzięki temu regularne odwiedzanie stomatologa stanie się czymś zwyczajnym i przyjemnym, a nie smutną koniecznością.

Oferujemy Państwu wypełnianie zębów mlecznych (“plombowanie”), lakowanie oraz usuwanie. 

Leczenie Dzieci

Wybielanie zębów

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi estetyczne, w tym wybielanie zębów z pomocą lampy Beyond. Zabieg wykonuje się w ciągu jednej wizyty, a efekt wybielenia jest widoczny od razu.

Wybielanie Zębów

Wybielanie Zębów

Wybielanie Zębów

Wybielanie Zębów

Wybielanie Zębów

Wybielanie Zębów

Wybielanie Zębów

Wybielanie Zębów

W naszym gabinecie wybielamy zęby przy pomocy lampy wybielającej Beyond. Zabieg wykonuje się w ciągu jednej wizyty, a efekt wybielenia jest widoczny od razu. 

Akcelerator Beyond®

Akcelerator Beyond® to profesjonalne, gabinetowe urządzenie do wybielania zębów dający znakomite rezultaty wybielania w czasie krótszym niż inne metody wybielania. Całkowity czas wybielania to 45 minut. Podczas filtracji intensywnego niebieskiego świata emitowanego z mocą 150W, światło specjalnie zaprojektowanej żarówki halogenowej przechodzi przez soczewki optyczne i 12 000 światłowodów, dzięki czemu akcelerator Beyond® jest w stanie wyeliminować szkodliwe promienie ultrafioletowe(UV) oraz wysoką temperaturę, dostarczając wiązkę światła o długości fali 480-520 nanometrów. Ta długość fali jest optymalna przy wybielaniu metodami z użyciem światła, co zostało potwierdzone naukowo.

 Wybielanie Zębów

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to jedna z dziedzin, w jakiej specjalizują się nasi dentyści. Usługi obejmują takie zabiegi, jak ekstrakcja i usuwanie zębów zatrzymanych (ósemka).

U nas mogą Państwo skorzystać z zabiegów w zakresie chirurgii stomatologicznej. Leczenie najczęściej polega na usunięciu ogniska chorobowego, np. poprzez ekstrakcję zęba. Często wykonywanym zabiegiem jest także usuwanie zębów zatrzymanych, w tym ósemek. Ponadto zabiegi chirurgiczne wiążą się z innymi dziedzinami stomatologii, obejmują m.in. odbudowę tkanek, właściwe przygotowanie do wstawienia implantów czy wykonania protezy. Proponujemy Państwu usługi doświadczonego chirurga stomatologa w Opolu. Zapewniamy wysoką jakość leczenia.

Chirurgia Stomatologiczna

PRF — autogenna membrana

PRF, czyli Platelet Rich Fibryn to fibryna bogatopłytkowa, którą otrzymuje się z koncentratu płytek krwi pacjenta. Przyspiesza gojenie ran, minimalizuje stany zapalne.

MEMBRANA PRF

PRF czyli Platelet Rich Fibryn to fibryna bogatopłytkowa, którą otrzymuje się z koncentratu płytek krwi pacjenta. Istniej możliwość przygotowania z takiego koncentratu membrany fibrynowej stymulującej wzrost i gojenie tkanek. PRF jest frakcją krwi bogatą w leukocyty, tzw naczyniowy czynnik wzrostu, białka stymulujące procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych, transformującego czynnika wzrostu i całek “masy” bioaktywnych enzymów przyspieszających procesy gojenia.

Tworzenie membran wymaga pobrania krwi pacjenta, odbywa się to w gabinecie stomatologicznym bezpośrednio przed zabiegiem. W wyniku procedury pobrania i odwirowania w wirówce krwi Pacjenta otrzymywana jest autogenna membrana.

Po co to wszystko?

Zalety PRF (naturalnej błony):

-przyśpiesza gojenie ran po zabiegach chirurgicznych (usunięcie zęba, ekstrakcja zęba mądrości, po zabiegach implantacji)

-minimalizuje stany zapalne i zmniejsza dolegliwości bólowe

-jest to naturalny biomateriał powstały z krwi Pacjenta

-większa skuteczność w gojeniu tkanek miękkich i twardych

-bogata w fibrynę Membrana PRF wspomaga angiogenezę i stymuluje wzrost tkanek

– indukuje proces gojenia, zwłaszcza w czasie pierwszych krytycznych 7 dni. Tworzenie membran w gabinecie z własnej krwi pacjenta posiada właściwości hemostatyczne.

Akceleracja procesów gojenia jest spowodowana przez: efektywne tworzenie nowych naczyń, zamknięcie rany, szybki remodeling tkanki łącznej, redukcja procesów infekcyjnych

Wskazania:

Podniesienie dna zatoki.

Przeszczepy tkanek miękkich i kości

Zabiegi periodontologiczne

Regeneracja zębodołów poekstrakcyjnych

Wspomaganie gojenia ran – profilaktyka zapalenia zębodołu ( tzw suchego zębodołu )

Usuwanie zębów mądrości (usuwanie ósemek)

autogenna membranaautogenna membrana

 

autogenna membranaautogenna membrana

 

Lek. Med. I Lek. Stom. Piotr Hudała

Praktyka Dentystyczna Hudała, Kozłowska 

45-049 Opole ul. Dwernickiego 6/1

 tel. 77 44 11 000

 tel. 509 117 877

 tel. 600 332 850

Implantologia i zabiegi regeneracji tkanki kostnej

Implanty stomatologiczne doskonale wypełniają ubytki po zabiegu takim jak ekstrakcja. Jeżeli ząb został uszkodzony mechanicznie lub usunięty implanty dentystyczne będą najtrwalszym wyborem.

Jeśli ząb jest już tak zniszczony, że leczenie kanałowe nam nie pomoże, wtedy niestety najczęściej konieczne jest jego usunięcie. Nie trzeba się jednak tym martwić, bo są sposoby na to aby odzyskać piękny uśmiech. Najlepiej sprawdzają się implanty stomatologiczne, czyli tytanowe śrubki, które umieszcza się w kości w miejscu gdzie brakuje zęba. Jest to rozwiązanie stałe, a do tego bardzo wygodne i praktyczne. Korony mocowane na implantach najbardziej przypominają naturalne uzębienie. Wstawienie implantu jest całkowicie bezpieczne, również dla pozostałych zębów, w które nie trzeba ingerować.

iImplantologia

Lek. Med. I Lek. Stom. Piotr Hudała

Praktyka Dentystyczna Hudała, Kozłowska 

45-049 Opole ul. Dwernickiego 6/1

 tel. 77 44 11 000

 tel. 509 117 877

 tel. 600 332 850

Chirurgia szczękowo-twarzowa

W naszym centrum przyjmuje chirurg szczękowo- twarzowy, który pomaga pacjentom ze zwichnięciem żuchwy, uszkodzeniach czy złamaniach.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami każdej usługi.