Blog

stomatolog

Czym zajmuje się periodontologia?

Tajemniczo brzmiąca periodontologia jest działem stomatologii, zajmującym się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób przyzębia i tkanek, otaczających ząb. Jej celem jest zapobieganie utracie zębów na skutek chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej.

dziecko

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa.

Pierwsza wizyta u dentysty powinna wiązać się z pozytywnymi doświadczeniami. Żeby to osiągnąć, dziecko należy dobrze przygotować. Z gabinetem dentystycznym wypada zapoznać się jak najwcześniej. Pierwsza wizyta nie może wiązać się z bólem ani żadnymi nieprzyjemnymi doświadczeniami, dlatego dość popularne są wizyty zapoznawcze, podczas których nasza pociecha zaznajamia się z dentystą, gabinetem i urządzeniami wykorzystywanymi […]

Czym są korony zębowe

Czym są korony zębowe?

Korony zębowe są materiałem stomatologicznym służącym do rekonstrukcji zębów. Stosuje się je w przypadkach, kiedy zęby zostały zniszczone w wyniku próchnicy, po leczeniu kanałowym, przy złamaniach, znacznych przebarwieniach czy podczas rekonstrukcji zgryzu. W takich wypadkach najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego, gdzie lekarz oceni stan zębów i w razie czego założy koronę.

leczenie kanałowe

Czym zajmuje się chirurg stomatolog

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii skupiona przede wszystkim na leczeniu operacyjnym jamy ustnej, w tym szczęki i żuchwy. W tym artykule wyjaśnimy, czym dokładnie zajmuje się chirurg stomatolog i z jakimi problemami można się do niego zgłosić.

usunięcie zęba

Ekstrakcja zębów w praktyce

Ekstrakcja zęba to stomatologiczny zabieg chirurgiczny, potocznie nazywany wyrywaniem zęba. Usunięcie zęba to zabieg stresujący dla pacjenta, dlatego należy się do niego odpowiednio przygotować i pamiętać o właściwych zasadach postępowania po wykonaniu ekstrakcji. Najczęstszą przyczyną, warunkującą konieczność ekstrakcji zęba są zmiany próchnicowe miazgi zęba i zaawansowane stany zapalne, których nie można wyleczyć metodami stomatologii zachowawczej. […]

Implanty stomatologiczne

Jak zakładane są implanty stomatologiczne

Współczesna stomatologia ułatwia posiadanie zdrowych i zadbanych zębów. To ważne, ponieważ piękny uśmiech pomaga pozbyć się kompleksów i podwyższyć poziom samooceny. Szczególnie problematyczne są braki w uzębieniu, które w obecnych czasach można w prosty sposób uzupełnić. W tym celu wszczepia się implanty zębowe, które charakteryzują się dużą wytrzymałością, co znaczenie przekłada się na ich trwałość.