Leczenie stomatologiczne w Opolu – przypadki kliniczne

Czasem nawet najbardziej doświadczonego dentystę spotka niemałe zaskoczenie. Podczas wielu lat pracy natknęliśmy się na różnego typu przypadki, które nie są codziennością dla stomatologów, a z którymi przecież muszą sobie poradzić. W Praktyce Dentystycznej Rodentia w Opolu od wielu lat zajmujemy się leczeniem stomatologicznym różnego typu schorzeń, m.in. w zakresie stomatologii zachowawczej, chirurgii szczękowo-twarzowej, implantologii czy protetyki. Nasze doświadczenie pozwala nie tylko świadczyć najwyższej jakości usługi stomatologiczne, ale możemy także podzielić się naszą wiedzą i zaproponować Państwu kilka ciekawostek. Tutaj umieszczamy informacje o różnych nietypowych przypadkach i niekiedy ciężko będzie uwierzyć, że to naprawdę się komuś przytrafiło. Ponadto będziemy prezentować i opisywać różne schorzenia stomatologiczne, których pacjenci nie znają lub wiedzą niewiele na ich temat. Dla nas bardzo ważne jest to, aby zwiększać świadomość w zakresie stomatologii, a także pokazywać, jak ważna i ciekawa jest to dziedzina.

Nietypowa ekstrakcja zęba

Usuwanie zębów – nietypowy przypadek

Ekstrakcja, czyli inaczej usuwanie zębów, to jeden z podstawowych zabiegów w zakresie chirurgii stomatologicznej. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – prawidłowo podane uwalnia od bólu w stu procentach. Od każdej reguły zdarzają się jednak wyjątki. Oto właśnie taki. Prawa górna ósemka znajduje się pod dnem oczodołu, w świetle zatoki szczękowej (przy okazji zacienienie widoczne na zdjęciach może świadczyć o jej przewlekłym zapaleniu). W takim przypadku o „miejscówce” w ogóle nie było mowy. Żaden chirurg nie zgodziłby się na usunięcie tej ósemki w znieczuleniu miejscowym. Pacjent został przyjęty na Oddział Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu i tam, w warunkach bloku operacyjnego, został zoperowany w znieczuleniu ogólnym.

Usuwanie zębów  Usuwanie zębów   Usuwanie zębów

Nadziąślak szczelinowaty

Nadziąślak szczelinowaty – leczenie w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej

Nadziąślak szczelinowaty (epulis fissuratum) jest łagodnym przerostem włóknistej tkanki łącznej, która rozwija się jako reakcja reaktywna na przewlekłe mechaniczne podrażnienie wytwarzane np. przez kołnierz źle dopasowanej protezy. Prościej mówiąc, epulis fissuratum to miejsce, w którym w ustach powstają nadmierne fałdy tkanki, w wyniku ucisku/tarcia źle dopasowanych albo np. za długo użytkowanych protez. Jest to guz łagodny niemniej jednak wymaga weryfikacji histologicznej (zwykle po tzw. oligobiopsji czyli doszczętnym/całkowitym jego usunięciu). Leczenie jest proste: chirurgiczne usunięcie zmiany + dopasowanie lub wykonanie nowej protezy. W naszej Praktyce Dentystycznej świadczymy usługi w zakresie leczenia epulis fissuratum. Odbywa się ono w znieczuleniu, nie ma mowy o bólu i stresie, wizyta upłynie szybko i w miłej atmosferze. Zajmie się Państwem doświadczony chirurg szczękowo-twarzowy Piotr Hudała. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółowych informacji na temat naszych specjalistów w dalszej części strony.

Nadziąślak szczelinowaty

kamica ślinianki

Spektakularny przykład kamicy przewodowej. Pacjent od wielu miesięcy cierpiał na nawracające dolegliwości bólowe w okolicy podżuchwowej. Pacjent zgłosił się do gabinetu i oto co widzimy

kamica ślinianki

Olbrzymi kamień znajdujący się na dnie jamy ustnej

kamica ślinianki

kamica ślinianki