Wybielanie zębów | najpopularniejsze metody wybielania

zęby przed i po wybieleniu

Piękny biały uśmiech to marzenie wielu z nas. Niestety nasze zęby ulegają przebarwieniom, czego przyczyną mogą być osiadający kamień nazębny, przyjmowane leki, nieprawidłowa higiena jamy ustnej, a także nieprawidłowe nawyki żywieniowe oraz używki. Na szczęście z pomocą przychodzi dzisiejsza stomatologia, oferując zabiegi, dzięki którym możesz cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem.

Wybielanie zębów staje się coraz powszechniejsze. Na rynku możemy spotkać wiele środków do użytku domowego, których zadaniem jest rozjaśnienie barwy naszych zębów o kilka tonów. Pamiętajmy jednak o tym, że samodzielne wybielanie zębów bardzo często jest procesem dość żmudnym i długotrwałym, a rezultaty nie zawsze są zadowalające. Dlatego też, jeśli zależy nam na czasie oraz na jak najlepszych efektach, warto rozważyć profesjonalne zabiegi wybielania zębów, jakie wykonywane są w gabinetach stomatologicznych.

Metody wybielania zębów

Obecnie gabinety stomatologiczne oferują szeroki wybór zabiegów wybielających. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg wybielania, rozważmy jeszcze jedną opcję, jaką jest usuwanie kamienia nazębnego. Już samo pozbycie się nagromadzonego osadu sprawia, że nasze zęby stają się bielsze. Aby utrzymać efekty zabiegu, specjaliści polecają również wykonanie fluoryzacji.

Jedną z najpopularniejszych metod wybielania zębów są nakładki, do których aplikuje się specjalny żel wybielający. Aby uzyskać pożądany efekt, pacjent powinien nosić nakładki około czterech godzin dziennie. W celu zapewnienia pacjentowi jak najwyższego komfortu podczas noszenia nakładki wykonywane są na podstawie odcisku uzębienia pacjenta. Metoda ta przynosi bardzo dobre efekty, jednak nie jest polecana osobom, które chcą jak najszybciej cieszyć się białym uśmiechem, ponieważ w tym wypadku proces wybielania może trwać nawet do kilku tygodni.

Dla osób, które chcą szybkich i długotrwałych efektów, polecane jest wybielanie zębów przy użyciu lampy wybielającej Beyond. Sam zabieg polega na naniesieniu na zęby środka wybielającego i naświetleniu, które ma za zadanie przyśpieszyć proces działania preparatu. Wykonanie zabiegu trwa zazwyczaj około godziny, a efekty widać od razu. Wybielanie zębów przy wykorzystaniu lampy nie powoduje skutków ubocznych, pamiętajmy jednak o tym, ze nasze zęby mogą być nadwrażliwe przez kilka dni po zabiegu.

W przypadku jeśli Twoje zęby są osłabione, mają dużo wypełnień albo osłabione szkliwo, dobrym wyborem mogą być licówki albo korony pełnoceramiczne. Metody te nie tylko poprawiają wygląd naszych zębów, ale także umożliwiają ich korektę (licówki) oraz wzmacniają i chronią zęby przed dalszymi uszkodzeniami (korony pełnoceramiczne).